Zestawy Lego Disney Princess zaproszeniem do świata księżniczek

Nikomu nie trzeba mówić, że klocki Lego to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu nie tylko dla dzieci młodszych i starszych, również dla dorosłych. Nieustannie poszerzająca się oferta klocków pozwala znaleźć coś odpowiedniego dla każdego. Ciekawą serią jest LEGO Disney Princess. To, że księżniczki od zawsze fascynowały, ciekawiły i stanowiły tematy zabaw, jest oczywiste. Twórcy Lego również świetnie o tym wiedzą i dają dużo możliwości do zabawy w świecie pięknych pałaców, niezapomnianych przygód i fascynujących postaci.

Dostępne zestawy klocków z serii Princess

Każda miłośniczka przygód księżniczek znajdzie coś dla siebie wśród różnych zestawów klocków. LEGO Disney Princess to klocki nawiązujące do przygód takich bohaterek jak:

– Kopciuszek

– Mulan

– Bella

– Anna i Elsa

– Arielka

– Dżasmina

– Aurora

– Tiana

– Merida

– Roszpunka

Zalety zabawy klockami

Klocki, bez względu na to, którym zestawem obdarzymy dzieci są świetnym prezentem. Pozwalają na długie godziny, kreatywnej i pasjonującej zabawy często wspólnie z rodzicami. Można z nich nie tylko budować sugerowane budowle, pojazdy czy stworzenia, klocki są idealne do realizowania własnych pomysłów. Nie inaczej jest z zestawami z serii LEGO Disney Princess. W tym przypadku zabawa może być wieloetapowa. Wszystkie zestawy nawiązują do konkretnych księżniczek, których przygody zostały zekranizowane. Po wspólnym seansie albo przeczytaniu historii można je odtwarzać za pomocą klocków. Warto zwrócić uwagę na komplety, gdzie twórcy Lego łączą kilka księżniczek. Jak na przykład Przygoda Dżasminy i Mulan. Pokazuje to dziecku, że nie trzeba ograniczać się do jednej historii, ale można spokojnie puścić wodze fantazji.

LEGO Disney Princess dla dzieci w każdym wieku

Fascynacja księżniczkami może rozpocząć się wcześnie i trwać długo, wiedzą o tym nie tylko rodzice. Dlatego też seria LEGO Disney Princess jest tak przemyślana, żeby młodsze i starsze dziewczynki mogły znaleźć coś dla siebie. Przygody Arielki przedstawione za pomocą Lego Duplo są już dedykowane dla dzieci od 2 roku życia. Natomiast Lodowy Zamek to propozycja powyżej 14 roku życia. Wśród wielu różnych zestawów każdy znajdzie coś dla siebie.